Teknoloji, Bilim, Gizem ve Kültür/Sanat!

2016/06/01

Dergi ve Teknoloji Sitesi!


İnternet ortamı bir vazgeçilmez hal aldığı için artık internet; başlıca iletişim ve haber ağı haline geldi. Saymakla işin içinden çıkılamayacağı kadar artık gösteren web siteleri de kendi profillerini kullanıcıların en çok ilgi gösterdikleri alanlar üzerine şekillendirmeye başladı. Bu alanların başında da teknoloji sitesi kavramı yer alıyor.

Bir dönemlerin en büyük medya araçlarından olan dergiler, yine teknoloji konusunda önemli işler çıkarıyorlardı. Ancak içinde bulunduğumuz zaman dilimi kapsamında teknoloji sitesi kavramı, teknoloji dergisi kavramını bitirme yolunda emin adımlar atıyor. Bunun altında yatan en önemli neden ise teknoloji haberleri olarak görülebiliyor. Zeka, bilim haberleri de bu konuda teknoloji haberleri ile paralel bir yaşam döngüsüne sahip.

Hızlı ve mobil tüketim alışkanlığının devam ettiği şu yıllarda, dergiler özellikle de moda ve teknoloji dergileri alanlarının zaman kıstası bakımından çok gerisinde kalıyor. Kullanıcılar haberleri ve rehber içerikleri 1 ay sonrasında veya 1 hafta sonrasında değil, tıpkı bir siyaset haberi gibi anlık olarak öğrenmek ve bunun için de ücret ödemek yerine reklamlı siteleri kullanmak istiyor.

Nitekim teknoloji sitesi için kullanıcı sayısı ivmeli olarak artış gösterirken, aynı ivme ile dergi satışları da düşüş yaşıyor. Öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda internet, “dergi katili” olarak anılmaya başlanacak.

0 yorum:

Popüler İçerikler